Trudno w to uwierzyć, ale nasz ośrodek istnieje w obecnej lokalizacji przy ul. Kredytowej już 7 lat! W tym ekscytującym czasie, dzięki radosnemu wysiłkowi zbudowaliśmy doskonałe miejsce do medytacji i rozwoju. Teraz przyszedł czas na to, żeby zbudować silne centrum mandali, które zainspiruje wszystkich! Chcemy wzbogacić nasz ośrodek o piękny posąg Buddy.

Buddyjskie posążki służą jako obiekty medytacji i poprzez swoje doskonałe piękno wskazują praktykującym właściwości, które drzemią w nich samych. Wyrażają sobą wszystkie trzy aspekty – ciało, mowę i umysł buddy.

 

Po raz pierwszy na Śląsku zakupiliśmy i wypełniamy metrowej wysokości posąg Dordże Czang dla ośrodka w Katowicach. W tej chwili rozpoczynamy trzymiesięczny, trwający do końca września, okres przygotowań, w czasie którego wytworzymy mantry i zbierzemy klejnoty, którymi wypełnimy posąg.

O posągu

Formę Dordże Czang wybrał dla nas Lama Ole, który zachęcał żebyśmy zakupili posąg wykonany w Europie. To dzieło sztuki buddyjskiej zostało wykonane w pracowni w Buddha Fabrik w Braunschweigu w Niemczech w tradycyjnej, bhutańskiej technologii z gliny rzeźbiarskiej. W chwili obecnej trwają ostatnie prace nad szczegółami rzeźbiarskimi oraz impregnacją posągu.

Weź udział w wypełnieniu posągu

Rozpoczynamy trzymiesięczny okres, w czasie którego dokonamy dwóch nagromadzeń: pieniędzy oraz mantr i klejnotów. Pierwszego potrzeba na przebudowę ołtarza, który ma stanowić konstrukcyjną i estetyczną podporę dla posągu o metrowej wysokości. Drugiego nagromadzenia potrzeba, aby wypełnić posąg zgodnie z buddyjską tradycją – tak aby był nośnikiem przekazu Buddy, dobrych życzeń i symbolizował bogactwo umysłu.

Produkcja mantr

Wspólne wykonywanie zwijanych mantr będzie odbywać się w czasie dedykowanych weekendów odosobnieniowych. Będziecie poinformowani o tych spotkaniach oraz o tym, jak się do nich przygotować.

Zapraszamy do odwiedzin w BOM Katowice, gdzie wraz z sangą będziemy przygotowywali mantry.

Zbieranie klejnotów

Poza mantrami, wnętrze posągu wypełnią także klejnoty. Drogocenności, które wyrażają bogactwo i szczodrość, możecie przekazywać do naszego ośrodka w Katowicach. Przed umieszczeniem w skarbcu, przedmioty te zostaną wyselekcjonowane i oczyszczone.

Osoby chcące podarować klejnoty mogą poinformować nas o tym e-mailem: katowice@diamondway-center.org.

Darowizny

Zachęcamy do składania darowizn celowych na przygotowanie ołtarza pod posąg. Dane do przelewów znajdziecie na naszej stronie internetowej www.katowice.buddyzm.pl/kontakt/wsparcie/

Kalendarium przygotowań wypełnienia posągu

  1. 30-31 lipca – Weekend z Mantrami w BOM Gliwice i BOM Rybnik.
  2. 6-7 sierpnia – Weekend z Mantrami w BOO Zagórzany
  3. 13-15 sierpnia – Długi Weekend z Mantrami w BOO Zagórzany
  4. 20-21 sierpnia – Weekend w BOO w Lublińcu
  5. 27-28 sierpnia – Weekend z Mantrami w BOM Katowice – z udziałem Marty Ruty i wykładem nt. posągu.
  6. 03 września – Przygotowanie mantr w Bielsku-Białej
  7. 10 września – Przygotowanie mantr w BOM Tychy
  8. 11 września – Kagyu Run w Katowicach
  9. 23 września – Katowice – Final Countdown – wykład nauczyciela i impreza
  10. 30 września – 2 października – Wypełnienie posągu w BOO Zagórzany

Będziemy Was informowali o postępach przygotowań. Bądźmy w kontakcie!